יש בעיה עם הקישורים הגרפיים להלן קישורים חילופיים: מסלולים, הוראות שימוש, דף פתיחה, רכסים

טיפים להפעלת plt2r_il

 

טוב, אז לפני שיווק התוכנה עשיתי ניסוי, במקרה ביום שישי הארון רכבנו טיול שבצענו זהה לו לפני כמה שנים, ממצדה מערב עליה בכביש לערד, לפני ערד ירידה צפונה לנחל צלה (?), חזרה למצדה דרך הביל האדום על הכתף הדרומית של נחל צאלים, ומעלה ענבה.

לצורך הניסוי לקחתי את הקלטת המסלול ויצרתי ממנה RTE ו- WPT. (מפת קטע מהמסלול) מספר לקחים:

 • נקודה ראשונה, לא קשורה לתוכנית, מפת השבילים של האזור לא מעודכנת, שימו לב לפיתולי הכביש ממערב למצדה ביחס להקלטת ה- GPS. לדעתי בהתחשב בקצב השינויים של מדינת ישראל, מפות השבילים הן באיכות טובה מאוד, אבל יש לשים לב הן עלולות להיות לא מדויקות.

 • שימו לב לאיכות הנקודות שהופקו אוטומטית ע"י התוכנה (הנקודות ללא המספרים) הנקודות מופיעות בדיוק על הפיתולים המשמעותיים של הכביש.

 • להפתעתי, מספר הנקודות שביקשתי לא תאם את מספר הנקודות שהיו על המסלול, קיבלתי הרבה פחות נקודות. בדיקה העלתה שבאותו יום שהוקלט המסלול שכחתי לאפס את הקלטת המסלול כך שהמכשיר למעשה חיבר למסלול הקודם את המסלול הנוכחי.לפני הפעלת התוכנה כדאי לוודא שהמסלול מכיל רק את החלק הרצוי. אך איך עושים זאת ?
  לבעלי אוזי הפתרון פשוט, טוענים את מפת תחילת המסלול המבוקש וטוענים את קובץ
  PLT. באוזי מעלים את רשימת הנקודות של המסלול המוקלט (view --> tracks --> track control בחלון שנפתח אחד הכפתורים הוא show track list)
  העמודה השניה מראה אם הנקודה על המפה הנוכחית, יש למחוק את כל הנקודות הראשונות שלא על המפה הנוכחית.

 • התוכנה מסננת נקודות לפי שינויי הכיוון, אינה מודעת לצמתים, לאחר ההפעלה יתכן ויש טעם להוסיף נקודות בצורה ידנית.

 • מסלולים מאוד מפותלים מומלץ לבקש הרבה נקודות, הבעיה של- GPS יש מספר מוגבל של נקודות למסלול, אותו מספר נקודות יכנס למסלול הראשון ואילו שאר הנקודות עלולות לא להופיע במסלול אלא רק ברשימת הנקודות, יש להכנס לעריכת מסלול ולהוסיף את הנקודות הבאות למסלולים נוספים.

 • ניתן לאחר יצירת המסלול להוסיף נקודות נוספות או לשנות את המסלול כפי שהוספתי במפה במצורפת את סוף המסלול. כל השינויים צריכים להתבצע כמובן בכלי אחר ולא ב- geoconv.

 • משום מה מספרי הנקודות שהופקו ע"י geoconv לא הודפסו על המפה, בניגוד לנקודות שהוספתי ידנית - הנושא ייבדק.