מכשיריGPS תוכנות מפות וכד'


 

הסקירה הקצרה בדף במכוון אינה מקיפה. היא ניתנת לצורך הדגשת נקודות הנוגעות למטרתנו. טיולים וניווטים בארץ על אופניים. אם חטאתי במשהו תכונה של מכשיר/תוכנה שלא צייתי עמכם הסליחה. אם טעיתי נא לשלוח הערה לכתובת האתר ואבדוק.

 

קישורים לאתרים השונים ניתן למצוא בהפניות לקישורים

 

מפות

 • מפות שבילים של החברה להגנת הטבע, מעולות. בקצב השינויים של מדינת ישראל קשה תמיד להיות מעודכן אולם המפות ברב המקרים מאוד מדויקות, מכילות מידע עזר חשוב ונקודה חשובה ביותר מכילות סימונים של שטחי אש. אין להסתפק בכל מפה אחרת צבאית או אזרחית.

 

תוכנות

 • TurboCD
  תוכנת ניווט ומפות שבילי ישראל. כמו שנאמר המפות מעולות אולם לא תמיד קיום המפות על התקליטור חוסך את הצורך ברכישת מפות הנייר.
  לתוכנה עצמה מספר יתרונות וחסרונות ביחס לתוכנות אחרות.
  יתרונות – אינגרטיבית עם מפות השבילים, חיבור יפה של המפות גם אם עוברים ממפה למפה לא מרגישים, כל הארץ מכוסה לכאורה במפה אחת גדולה. זו התוכנה הישירה הפשוטה ביותר לשימוש לאנשים שאינם מעונינים לשבת יותר מדי זמן מול המסך.
  חסרונות – התוכנה באמת "פשוטה" במספר פונקציות חשובות. ניתן לעבוד בו זמנית רק על מסלול אחד, לצורך עבודה על מסלול נוסף יש למחוק את הקודם. התוכנה אינה מתחשבת במגבלות מכשיר ה-
  GPS, הכנסת יותר מדי נקודות למסלול, הן יופיעו על המפה אבל סוף המסלול עלול לא להופיע ב- GPS. בהורדת מסלולים מה- GPS לתוכנה, יש התנהגות מוזרה, המסלול מופיע יותר קרוב ליצירת אומנות מאשר למסלולים המופיעים ב- GPS. חסרון נוסף הנו הפורמט הייחודי של קבצי המידע של התוכנה, קשה לייבא/לייצא מסלולים של תוכנות אחרות.
  סיכום – חבילה נאה של מפות ותוכנה. יש מקום לשיפורים בתחום התוכנה.

 

 

 • OziExplorer
  תוכנה מעולה בתחום עריכת מסלולים והתחברות ל-
  GPS. Shareware, לא זולה. דורשת "ייבוא" לתוכנה של מפות גרפיות (סרוקות או גם קבצים של TurboCD ולכן דורשת קצת יותר התעסקות של המשתמש. יכולה לעבוד גם על רשת ישראל. פורמט קבצי המסלולים של התוכנה מוכר ע"י הרבה תוכנות נוספות. בפורמט זה נשתמש על מנת לטעון מסלולים ל-GPS.
  יתרונות – מבצעת מעולה כל סעיף שבתחום החסרונות של
  TurboCD.
  חסרונות – מחיר, דורשת התאמת קיבצי מפות. הגרסה השיתופית ללא קניה אינה תומכת ברשת ישראל.

 

 • G7Towin
  שם מוזר לתוכנה נחמדה.
  Freeware.
  יתרונות -  יכולת מעולה של עריכת מסלולים והתקשרות ל-
  GPS. חינם. מכירה פורמט OziExplorer , בתוכנה זו נשתמש להטענת המסלולים ל- GPS.
  חסרונות – לא מתקשרת עם קבצי מפות, לא מכירה את רשת ישראל (למרות זאת נוכל לעבוד איתה, אנו נטען מידע ברשת
  WGS84)


 

 • GarTrip
  תוכנה בעלת תכונות דומות ל-
  OziExplorer. מכירה את פורמט הקבצים של OziExplorer. הגרסה השיתופית ללא קניה תומכת ברשת ישראל אולם מוגבלת לשמירת מסלול אחד בלבד, לעומת זאת ניתן לראות על המפות את כל המידע שבקבצים שלנו.

 

מכשירי GPS

לא נפרט כאן שמות דגמים של מכשירים אלא נציין מספר תכונות/אביזרים החשובות לצרכינו. למיטב ידיעתי המכשירים המיובאים לארץ הם מתוצרת Garmin ו- Magellan.

 • יכולת עבודה על רשת ישראל.
 • קטן.
 • כבל חיבור למחשב.
 • תושבת לכידון האופניים.

 

התאמת מכשיר ה-GPS לרשת ישראל